Katalog Knihovny Náprstkova muzea zahrnuje záznamy knih, periodik i speciálních fondů pořizovaných od roku 2010. Odráží pestrý fond původně soukromé měšťanské bibliotéky 2. poloviny 19. století a později i moderní knihovny orientované na mimoevropské kultury. Od prvopočátku fond provází i jedinečná sbírka monografií a periodik krajanských komunit z Evropy i zámoří, zejména USA, doplňovaná až do současnosti. O historii a podrobné struktuře fondu se dočtete na stránkách knihovny.

V katalogu najdete jak aktuální novinky, tak průběžně přibývající retrospektivní záznamy monografií, periodik i speciálních fondů. Pro objednávku stačí kliknout na tlačítko OBJEDNAT a vyplnit elektronickou žádanku. V některých případech záznamy neobsahují signaturu a nelze je objednat on-line. Omlouváme se, na jejich aktualizaci a revizi pracujeme. Pokud si takový dokument chcete vypůjčit, kontaktujte nás vždy na e-mailových adresách v záhlaví stránky.

Fond českoamerických krajanských periodik se postupně digitalizuje; tituly reformátované v rámci programu VISK7 najdete v digitální knihovně Kramerius 5. Knihovna Náprstkova muzea je knihovnou prezenční; rádi Vás uvítáme ve studovně na Betlémském náměstí. Výpůjční doba je uvedena na našich stránkách (viz výše). Těšíme se na Vás!

Vyhledávání v souborném katalogu Národního muzea najdete ZDE